Hírek
2020. Január 15. 07:29, szerda |
Belföld
Forrás: mti
A volt evásoknak január 15-éig kell dönteniük az áfáról

A volt evások január 1-je óta áfaalanynak minősülnek, ami azzal jár, hogy legkésőbb január 15-ig be kell jelenteniük, hogy adófizetési kötelezettségüknek hogyan kívánnak eleget tenni
- hívja fel a figyelmet az adóhatóság a honlapján. Január 1-je óta áfaalanynak minősülnek azok, akik 2019. december 31-ig az azóta megszűnt egyszerűsített vállalkozói adó (eva) formájában teljesítették adókötelezettségeiket. Ez azzal jár, hogy január 15-ig be kell jelenteniük, hogy adófizetési kötelezettségüknek az általános áfaszabályok szerint kívánnak eleget tenni, vagy az adómegállapítás valamely különleges módját alkalmazzák, illetve az alanyi adómentességet választják. Bejelentés hiányában a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) úgy tekinti, hogy az adózó az általános szabályokat alkalmazza.
A tevékenységüket szüneteltető egyéni vállalkozók, valamint egyéni ügyvédek is kötelesek az áfa megállapítására vonatkozó választásukat január 15-ig bejelenteni, attól függetlenül, hogy az eva-alanyiság megszűnésének időpontjában a tevékenységüket szüneteltették. Ennek oka, hogy az áfa-alanyiság folyamatosan fennáll, tehát a szüneteltetés ideje alatt sem szakad meg - figyelmeztet az adóhivatal.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld
Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el
Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.
2025. Július 19. 07:49, szombat | Belföld
Kósa Lajos bejelentette, hogy megvan a nemzet aranya
Megvan a nemzet aranytartaléka, a 94,7 tonnát biztonsággal őrzi Dél-Pesten a Magyar Nemzeti Bank
2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld
Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet
A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza
2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról
A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál