Hírek
2011. November 21. 07:26, hétfő |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
A tüntetőkre támadt a katonaság

Három ember meghalt vasárnap délután Kairó központjában, ahol az egyiptomi rendőrség és katonaság rátámadt a Tahrír téren összegyűlt több ezer tüntetőre, hogy kiszorítsa őket a térről.
A katonák és rendőrök páncélozott szállító járművek kíséretében nyomultak be a térre, s könnygázt, gumilövedékeket, gumibotot használtak a tüntetők ellen, akik azt követelik, hogy az országot irányító hadsereg jelentse be, mikor adja át a hatalmat egy polgári kormánynak.
A rendfenntartók felgyújtották a tiltakozók sátrait és transzparenseit, s kiszorították a katonai kormányzás ellen tiltakozókat, akik este, a sötétség leszállta után visszaszivárogtak és kővel kezdték dobálni az ellenük kivezényelt erők tagjait.
A könnygáztól fulladtak meg
Egy kairói kórház orvosai három halálos áldozatról számoltak be. Mindhárman a belélegzett könnygáz miatt fulladtak meg. Velük ötre emelkedett a halottak száma.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 07. 08:46, vasárnap | Külföld
Az ukrán elnök Kijevet javasolta az ukrán-orosz csúcstalálkozó helyszínének
Visszautasította Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Vlagyimir Putyin orosz államfő felvetését, hogy Moszkvában tárgyaljon vele a háború lezárásáról, ehelyett azt javasolta, hogy ő látogasson el Kijevbe.
2025. Szeptember 06. 09:12, szombat | Külföld
Hadügyminisztérium néven működik a jövőben az Egyesült Államok védelmi minisztériuma, a Pentagon
Hadügyminisztérium (Department of War) néven működik a jövőben az Egyesült Államok védelmi minisztériuma, népszerű nevén Pentagon – a névváltásról pénteken írt alá rendeletet Donald Trump elnök.
2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania
Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem
2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld
Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába
Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába