Hírek
2018. Szeptember 07. 16:00, péntek |
Életmód
Forrás: mti
A többség még mindig készpénzben fizeti számláit
A sárga csekket kapók szűk többsége, 54 százaléka minden esetben készpénzzel egyenlíti ki a számláját, az ötven évnél fiatalabbak körében a többség, 58 százalék azonban már nem kizárólag készpénzben fizeti a rezsit
- tájékoztatta az MTI-t a Nézőpont Intézet közvélemény-kutatásának eredményéről pénteken.
A közleményből kiderül: a sárga csekket kapó hat és félmillió ember 29 százaléka részben nyitott a készpénzmentesség felé, 15 százalék, tehát közel egymillió ember pedig minden alkalommal elektronikus úton fizeti be a rezsit.
A bankkártya-tulajdonosok több mint harmada, 36 százaléka minden esetben készpénzzel fizet, tehát majdnem kétmillió olyan ember van az országban, aki ugyan rendelkezik bankkártyával, azonban azt a közüzemi számlák befizetésére nem használja. Ebben a csoportban az 50 év felettiek és az alacsonyabb iskolai végzettségűek vannak felülreprezentálva.
A készpénzzel való fizetés okai között legtöbben, 15 százalék a megszokást említette indokként, 14 százalék csak készpénzzel rendelkezik, 9 százalék pedig a biztonsággal, illetve megbízhatósággal magyarázta a kutatóintézet szerint.
A Nézőpont Intézet reprezentatívnak tekinthető közvélemény-kutatása július 19. és augusztus 2. között készült ezer fő személyes megkérdezésével.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 14:00, kedd | Életmód
A One Magyarország rendkívüli roaming kedvezményt biztosít ügyfeleinek a Közel-Keleten március 7-ig
Rendkívüli roaming kedvezményt biztosít február 28. és március 7. között ügyfeleinek a One Magyarország a Közel-Keleten - közölte a telekommunikációs vállalat hétfőn az MTI-vel.
2026. Március 02. 11:00, hétfő | Életmód
Áder János: egy magyar fejlesztés meg tudja oldani Afrika ívóvíz- és szennyvíztisztítási problémáját
A 21. század nagy kérdése, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű vizet tudjunk biztosítani a lakosságnak, az iparnak és a mezőgazdaságnak
2026. Március 02. 07:27, hétfő | Életmód
Iráni konfliktus - XIV. Leó pápa: a stabilitást és a békét nem lehet fegyverekkel felépíteni
2026. Február 28. 16:00, szombat | Életmód
Elindult a református templomokat és műemlékeket bemutató Református Digitális Épített Örökségtár
Elindult a Református Digitális Épített Örökségtár, az új, online adatbázis a református templomok és műemlékek bemutatását tűzte ki célul - közölték az örökségtár készítői pénteken az MTI-vel.
