Hírek
2012. Augusztus 15. 05:00, szerda |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A tenger mélyén találták meg a megoldást a szuperbaktériumok ellen

Új antibiotikum-vegyülettel állt elő az Argyll nevű cég, amely véleményük szerint számos olyan baktérium leküzdésére lesz alkalmas, amik egyébként rezisztensek a gyógyszeres kezelésekkel szemben - számol be a felfedezésről a BBC.
Az egyesült királyságbeli Oban-hoz közeli Dunstaffnage-ben található Auquapharmon a tengeri élőlények kutatása közben fejlesztették ki az új vegyületet. A biotechnikai vállalat szerint az új komponens hatékonyan képes felvenni a harcot a Clostridium difficile, a Staphylococcus és a Streptococcus nevű baktériumok ellen.
A kutatók az AQP-182 nevű vegyülettel álltak elő, miután több mint tízezer tengeri mikroorganizmust vizsgáltak át, amelyek különböző fertőzések ellen és gyulladáscsökkentésre is alkalmas tulajdonságokkal rendelkeznek.
Az Aquapharm igazgatója, Dr. Tim Morley elmondta: 'a természetes anyagok adatbázisának átvizsgálása során 16 olyan új vegyületet azonosítottunk, amelyek teljesen újszerű és változatos kémiai osztályokba tartoznak'.
A legkorszerűbb AQP-182 nevű vegyület ígéretes farmakológiai és farmakokinetikus jellemzőivel új reményeket ad a nehezen kezelhető rezisztens bakteriális fertőzések kezelésében.
Az AQP-182 klinikai kísérletei várhatóan 2013 második felében kezdődhetnek meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 12. 07:21, péntek | Életmód
Balatoni Katalin: az iskola a tudásé, nem a politikáé
Az iskola a tudásé, nem a politikáé – hívta fel a figyelmet Balatoni Katalin miniszterelnöki biztos a Facebookon csütörtökön.
2025. Szeptember 11. 07:21, csütörtök | Életmód
Sodró Eliza kapta idén a Kaszás Attila-díjat
Sodró Eliza kapta meg idén a Kaszás Attila-díjat - olvasható a Radnóti Színház Facebook-oldalán, ahol gratulálnak társulatuk tagjának az elismeréshez.
2025. Szeptember 10. 07:41, szerda | Életmód
Ügyességi és gyorsasági lovasprogramokkal is várja a közönséget a Nemzeti Vágta
Ügyességi és gyorsasági lovasprogramokkal várja a közönséget a Nemzeti Vágta, amelynek háromnapos futamain több mint 100 lovas indul október első hétvégjén Szilvásváradon.
2025. Szeptember 09. 07:26, kedd | Életmód
Tíznapos országjárásra indult az első születésnapját ünneplő Csukás Meserádió
Tíznapos országjárásra indult az egyéves születésnapját ünneplő Csukás Meserádió; a turné Veszprémből indult hétfőn, ahol játékos programok, köztük a közmédia munkatársainak meséi várták az óvodás korú gyerekeket.