Hírek
2012. Február 23. 14:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
A tejtermékek közül a nyers tej okozza a legtöbb megbetegedést
A legtöbben a pasztőrözetlen tejet tartják számon a legegészségesebb terméknek.
Ugyanakkor egy tanulmány rámutatott, hogy az 150 százalékkal nagyobb eséllyel okoz élelmiszer-eredetű megbetegedést, mint a pasztőrözött tejek és tizenháromszor több a kórházban megfordulók aránya is.
A tejtermékekkel kapcsolatos megbetegedések 60 százaléka a pasztőrözetlen tejek fogyasztására, míg 39 százalékuk a pasztőrözöttekre vezethető vissza. „Ez elég megdöbbentő adat, ha figyelembe vesszük, hogy az Egyesült Államok tejfogyasztásának nem több, mint egy százaléka nyers eredetű” - mondta Barbara Mahon, a CDC (amerikai Járványvédelmi és Megelőzési Központ) emésztőszervi betegségekkel foglalkozó osztályának igazgatóhelyettese.
Azt is megállapították, hogy ahol legálisan árusították a nyers tejet, ott kétszer annyi volt az általa okozott megbetegedés, mint ahol illegális volt azok terjesztése. A pasztőrözetlen tej támogatói ugyanakkor azt mondják, az számos betegség ellen véd.
A pasztőrözetlen tejtől megbetegedettek 60 százaléka 20 évnél fiatalabb volt, míg a pasztőrözött tejek által terjesztett járványok ennek a korosztálynak csupán a 23 százalékát támadták meg - írja a yourlife.usatoday.com.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 29. 15:21, péntek | Belföld
Magyar Péter: 16,4 milliárd euró felszabadításáról állapodtunk meg
Az Európai Bizottság elnökével 16,4 milliárd euró, mintegy 6000 milliárd forint uniós forrás felszabadításáról állapodtunk meg - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Brüsszelben pénteken.
2026. Május 29. 13:00, péntek | Belföld
Sulyok Tamás aláírta a a Magyarország Nemzetközi Büntetőbíróságból történő kilépése visszavonásáról szóló törvényt
2026. Május 29. 11:00, péntek | Belföld
Kátai-Németh Vilmos: át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert
Át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert - jelentette ki a szociális és családügyi miniszter Szegeden csütörtök este, miután egyeztetett a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató vezetőivel.
