Hírek
2018. Október 17. 11:34, szerda |
Életmód
Forrás: mti
A szennyezett levegő többeknek különösen is káros
Mindenki szervezetére káros hatással van a szennyezett levegő, de különösen azoknak romlik az állapotuk, akiknek van valamilyen betegségük - közölte a Pulmonológiai Klinika igazgatója az M1 aktuális csatornán szerdán.
Müller Veronika hangsúlyozta, a szennyezett levegő az asztmásoknak, valamint a tüdő- és szívbetegeknek okozza a legnagyobb problémát, mert nekik különösen érzékeny a légúti rendszerük, és könnyebben jelentkezik gyulladás.
Azt mondta, a legnagyobb gondot a szálló por okozza, de levegőben lévő káros anyag a szén-monoxid, az ózon, a kén-dioxid és a nitrogén-dioxid is. Ezek ellen nehéz védekezni, de amennyire a mindennapok engedik, kerülni kell a túlszennyezett helyeket. A szabadidős tevékenységeket pedig inkább kevésbé forgalmas, magasabban fekvő területen kell végezni - javasolta.
Tudatta, a mostani magas szennyezettség egyik oka, hogy régen esett az eső, a nagyvárosokban pedig a közlekedési eszközök és a háztartási tüzelések rontanak a helyzeten.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 07. 10:06, vasárnap | Életmód
Agroinform.hu: a fenyőfát vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel
December első hetében tömegesen is elkezdődött a fenyőfák árusítása az alkalmi árusok utcai és piaci standjain, a vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel otthonában
2025. December 06. 08:47, szombat | Életmód
Átadták az idei Prima Primissima Díjakat
Idén is tíz kategóriában vehették át a Prima és Prima Primissima Díjakat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői a Müpában megtartott pénteki gálaesten.
2025. December 05. 07:36, péntek | Életmód
A mecseki Zengőn álló építmény lett az Év kilátója 2025-ben
A magyar turisták szavazatai alapján dőlt el, hogy a Mecsek-hegység legmagasabb hegyén álló, az arról elnevezett építmény lett az Év kilátója pályázat győztese
2025. December 02. 07:13, kedd | Életmód
Emlékérmét bocsátott ki a 2025-ös magyar űrrepülés tiszteletére az MNB
Emlékérmét bocsátott ki a 2025-ös magyar űrrepülés tiszteletére a Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn, Budapesten.
