Hírek
2012. Március 28. 07:13, szerda |
Belföld
Forrás: mno / MTI
A számlákon is érződni fog, hogy nagyon hideg volt

Az idei rendkívüli februári hideg miatt az áprilisi távhőszámlákon szereplő hődíjak átlagosan 15-20 százalékkal magasabbak az ilyenkor szokásosnál.
A Budapesti Távhőszolgáltató (Főtáv) Zrt. keddi tájékoztatása szerint az egyéni adottságoktól függően nagyobb, esetenként akár 25 százalékos eltérések is lehetnek a megszokott összegű számlákhoz képest.
A közlemény szerint a havi átlaghőmérséklet 1 Celsius-fokos eltérése havi szinten akár 700-1400 forintos változást jelenthet a számlákban. Kivételt jelentenek azok a fogyasztók, akik az egész évi egyenletes elosztású díjfizetést választották, esetükben eloszlik a számlákon a kiugróan magas vagy alacsony hődíj miatti nagy különbség.
A többség azonban a február havi hőfogyasztás alapján fizet, ezért fordulhat elő, hogy a megszokottnál melegebb időjárási körülmények között a díjfizetők a szokásosnál magasabb összegű számlát kapnak – közölte a Főtáv.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld
Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre
A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.
2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza
Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -
2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld
Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport
A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.