Városlista
2025. július 21, hétfő - Dániel

Hírek

2018. Október 26. 15:07, péntek | Belföld
Forrás: mti

A rászoruló gyermekek idén is kapnak meleg ételt az őszi szünetben

A rászoruló gyermekek idén is kapnak meleg ételt az őszi szünetben

Idén is mind a négy iskolai szünetben, tehát a hétfőn kezdődő őszi szünetben is kapnak meleg ételt a hátrányos helyzetű családok gyerekei

– közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) pénteken az MTI-vel.
Felidézték: az önkormányzatoknak 2016. január 1-jétől kötelező gondoskodniuk minden iskolai szünetben a hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű gyerekek étkeztetéséről.

A lehetőségről a jegyzők írásban tájékoztatják az érintett családokat, és kérésükre az önkormányzat megszervezi az étkeztetést. A kérelem benyújtásához a helyi család- és gyermekjóléti szolgálat ad segítséget a szülőknek - tudatták.

Mint írták, a kormány idén 6,67 milliárd forintot különített el a szünidei étkeztetés költségeire, az összeg majdnem háromszorosa a nyári gyermekétkeztetésre 2010-ben fordított támogatásnak.

Az ingyenes szünidei étkeztetésnek köszönhetően 208 ezer gyermek részesülhet az iskolai szünetekben is napi egyszeri ingyenes étkezésben. Fontosnak tartják, hogy egyetlen érintett gyermek se maradjon le a lehetőségtől azért, mert a szülők nem kapnak róla információt, ezért a minisztérium folyamatosan tájékoztató levelekkel segíti, valamint monitorozza a kötelező önkormányzati feladat ellátását - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld

Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt

Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.

2025. Július 20. 10:09, vasárnap | Belföld

Hubai Imre: ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben

Országszerte ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben és azon, hogy segítsék a bajba jutott tógazdaságokat, halas- és horgásztavakat üzemeltető vállalkozásokat

2025. Július 20. 10:08, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 29. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld

Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el

Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.