Hírek
2025. Március 18. 07:43, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
A profitplafontól az alapvető élelmiszerek árának átlagos 10 százalékos csökkentését várja a kormány 30 élelmiszer-kategóriában
A hétfőn életbe lépett profitplafontól a kormány azt várja, hogy az intézkedésbe bevont 30 alapvető élelmiszer-kategóriában az árak átlagosan tíz százalékkal csökkennek
- jelentette be a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára a kormány Facebook-oldalán hétfőn.
Zsigó Róbert elmondta: a szabály egyszerű, a kereskedők legfeljebb tíz százalékot tehetnek rá a beszerzési árakra és nem mehetnek efölé.
Hangsúlyozta: a beavatkozásra azért van szükség, mert a kereskedelmi láncok sok alapvető élelmiszer beszerzési árára 80, 90, vagy akár 130 százalékot is rátettek. "Ezzel az extraprofittal elfogadhatatlanul megemelték egyes élelmiszerek árát, és ezzel együtt a családok és nyugdíjasok terheit" - jelezte.
Az államtitkár hozzáfűzte: "a kormány először szép szóval próbálkozott és önkéntes árcsökkentésre kértük a kereskedőket, de azt látjuk, hogy ezt nem akarták végrehajtani".
"Így egy világos szabályozást hoztunk, mától plafont húztunk a profitjukra" - emelte ki, hozzátéve, hogy ettől átlagosan tíz százalékos árcsökkentést várnak a profitplafonba bevont termékkategóriákban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld
Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban
Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.
2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld
31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények
Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények
2026. Március 25. 08:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy ukránbarát kormány háborúba viszi az országot
2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld
Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak
Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.
