Hírek
2011. November 04. 07:41, péntek |
Belföld
Forrás: ELTE
A leggazdagabb kínaiak fele emigrálni készül

Kína leggazdagabb polgárainak csaknem fele a távozást fontolgatja az országból, derült ki egy friss kutatásból.
A Bank of China és a jónevű magazinokat kiadó Hurun Report megrendelésére készült felmérés szerint a 10 millió jüannál (1,6 millió amerikai dollár) nagyobb vagyonnal bíró kínaiak 46 százaléka az emigrálást fontolgatja. Elsősorban az Egyesült Államokat és Kanadát nevezték meg elképzelhető célországként.
A válaszadók 14 százaléka már hozzá is látott a külföldre költözés előkészítéséhez. Sokan azzal indokolták törekvéseiket, hogy jobb oktatást szeretnének gyermekeik számára biztosítani, illetve aggódnak kínai befektetéseik, vagyonuk miatt - írta a Yahoo News.
A válaszadók közel egyharmada arról számolt be, hogy már volt külföldi befektetése, és ezek sokszor az emigráció lehetővé tételét szolgálták. Egyes országok könnyebben adnak letelepedési engedélyt külföldieknek, ha azok nagy összegben beruháznak a helyi gazdaságba, az elmúlt 30 év folyamán pedig sok kínai tett szert akkora vagyonra, amely korábban elképzelhetetlen volt az országban - emlékeztet a Yahoo cikke. Kínában jelenleg 271 dollármilliárdos él a Hurun 2011-es listája szerint, ami a gazdasági válság ellenére is jelentős növekedést mutat az előző évhez képest.
A 18 városban, összesen 980 jómódú kínai megkérdezésével készült felmérésből az is kiderült, hogy a magas infláció, illetve a külföldi befektetések nehézségei is fellelhetőek az elvágyódás hátterében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld
Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron
Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.
2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld
Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak
A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget