Hírek
2011. Július 10. 07:17, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
A KRESZ-oktatás is bekerül a tantervbe
A Magyar Hírlap azt írja, hogy rendszeressé válik az iskolai KRESZ-oktatás a készülő új Nemzeti alaptanterv szerint.
Az oktatási államtitkárság a KRESZ-oktatás bevezetése kapcsán arról számolt be, hogy bár a tananyag pontos tartalmát a Belügyminisztériummal együtt alakítják ki, annyit már most lehet tudni, hogy az iskolai keretek között szerzett ismeretanyag alkalmas lesz a hivatalos KRESZ-vizsga előkészítésére is.
A lap információi szerint a készülő alaptantervben az életvitel mellett szó lehet még etika, pénzügyi ismeretek és erkölcstan tárgyak bevezetéséről is. Emellett az alsó tagozatos osztályokban, a mindennapi testneveléshez hasonlóan, valószínűleg művészeti óra is lesz, így kettővel-hárommal növekedhet a gyerekek heti óraszáma.
A tantervi átalakítások kapcsán Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkár felvetette, szeretnének elmozdulni az egész napos iskola felé, valamint megteremteni a lehetőséget, hogy alsó tagozaton 45 perc helyett akár harmincpercesek legyenek az órák. A nyári szünet esetleges rövidítéséről kijelentette, jövőre még biztosan nem változik a tanév rendje, hiszen már kiadták a 2011-12-es szabályozó rendeletet.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld
Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.
2026. Július 25. 05:00, szombat | Belföld
Meteorológia: megdőlt a hajnali hidegrekord szombaton
Az előzetes adatok alapján szombat hajnalban megdőlt az országos hajnali hidegrekord, a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Lénárddarócon 4,6 Celsius-fokig süllyedt a hőmérséklet
