Hírek
2012. Szeptember 17. 13:44, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI Fotó: Marjai János
A Kossuth téri éhségsztrájk ügyében az országos rendőrfőkapitányhoz fordult az ombudsman
A fővárosi Kossuth téren tartott egyhetes éhségsztrájk ügyében intézett kérdéseket az országos rendőrfőkapitányhoz Szabó Máté, az alapvető jogok biztosa - közölte az ombudsman hivatala hétfőn az MTI-vel.
"A gyülekezési jog érvényesülésével kapcsolatos, immár évek óta tartó vizsgálatsorozat folytatásaként, és az ombudsman hatáskörét megszabó törvénynek megfelelően Szabó Máté Hatala József altábornagyhoz, az országos rendőrfőkapitányhoz fordult kérdéseivel" - áll az MTI-hez eljuttatott közleményben.
Mint írták, a biztos azt tudakolja, hogy a szervezők a gyülekezési jogról szóló törvény szerint bejelentették-e a rendezvényt; járt-e az mások jogainak és szabadságának sérelmével; kértek-e a szervezők rendőri védelmet; fellépett-e a rendőrség a demonstrációval kapcsolatban - és ha igen, milyen indokkal, jogalappal és milyen módon?
Szabó Máté a Kossuth téri "rendezvény" befejezését követő 15 napon belül várja az országos rendőrfőkapitány válaszát, valamint az eseménnyel kapcsolatosan keletkezett valamennyi irat és más dokumentum másolatát - olvasható a közleményben.
Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke és három politikustársa szeptember 9-től egyhetes éhségsztrájkot tartott a Kossuth téren a választási regisztráció bevezetése ellen tiltakozva.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld
A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját
2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld
Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné
Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.
