Hírek
2020. Március 17. 11:10, kedd |
Belföld
Forrás: mti
A koronavírus-helyzet javítja a vevők alkuhelyzetét a lakáspiacon
Javul a vásárlók alkuhelyzete a lakáspiacon az új koronavírus-járvány okozta idegenforgalmi visszaesés miatt - írta a Világgazdaság kedden az ingatlan.com összefoglalójára hivatkozva.
A lap kiemelte, hogy egyre több alkalmi vétel lehet a következő két-három hónapban.
Miután a tulajdonosok több lakást akarnak majd kiadni, csökkenhet az albérletek ára – tették hozzá.
Valószínűsíthető, hogy a befektetési céllal vásárolt ingatlanokat hosszú távú bérbeadással tudják hasznosítani a tulajdonosok.
Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője azt mondta, hogy a járvány hatása gyorsan begyűrűzött a mindennapokba. A lakáspiacon alapvető változásokat hozott az új helyzet. A személyes tapasztalatszerzés helyett még inkább felértékelődik a részletes információkat tartalmazó online hirdetések szerepe – tette hozzá.
Az elmúlt hetekben visszaesett a kereslet, a kínálat azonban bővült.
A szakértő szerint jelentősebb árleszállítás nem várható a teljes piacot tekintve, de a korábbi évekhez képest jóval gyakoribbakká válhatnak az alkalmi vételek, a vásárlók pedig többet alkudhatnak, mert 10-15 százalékkal kevesebben vannak, mint a veszélyhelyzet kihirdetése előtt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka
