Hírek
2021. Február 19. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A koronavírus-fertőzés kezelésére szánt gyógyszerek kereskedelmével gyanúsítanak egy orvost
A fertőzés kórházi kezelésére szánt gyógyszerek kereskedelmével gyanúsít a Fővárosi Nyomozó Ügyészség egy budapesti orvost - közölte a fővárosi főügyész az MTI-vel, miután csütörtökön nagyszabású akciót hajtottak végre.
Ibolya Tibor közleményében azt írta: két embert őrizetbe vettek - köztük az orvost -, többet pedig előállítottak. A kihallgatásuk folyamatban van.
Az ügy a Nemzeti Védelmi Szolgálat felderítése alapján indult - ismertette. A budapesti kórházban dolgozó orvosnak, munkaköréből adódóan hozzáférése volt a SARS-CoV-2 vírussal fertőzött betegek kezelésére szolgáló gyógyszerekhez, amelyeket kizárólag az intézményben, szoros orvosi felügyelet mellett adhatnak a betegeknek.
Az ügyészség megalapozott gyanúja szerint az orvos - egy korábbi páciensének közreműködésével - a koronavírus okozta betegségben szenvedőknek szánt gyógyszereket rendszeres haszonszerzésre törekedve, jogellenesen értékesítette. Ezzel csökkentette az intézmény készletét, így az ügyészség szerint a kórházban kezelt koronavírusos betegek életét, egészségét közvetlen veszélynek tette ki. A főügyész hozzátette: az orvos azoknak az egészséges, ilyen kezelésre nem jogosult embereknek is veszélyeztette az egészségét, akiknek ezeket a gyógyszereket értékesítette.
A Fővárosi Nyomozó Ügyészség a Nemzeti Védelmi Szolgálattal, valamint a Készenléti Rendőrség egységeivel együttműködve csütörtökön összehangolt, tizenegy helyszínt érintő, házkutatásokkal egybekötött akciót hajtott végre, és több helyszínen gyógyszereket, készpénzt és egyéb tárgyi bizonyítékokat foglaltak le.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
