Városlista
2026. január 26, hétfő - Vanda

Hírek

2012. Február 24. 07:03, péntek | Belföld
Forrás: OrintPress

A kismama migrénje összefügg a csecsemőkori kólikával

A kismama migrénje összefügg a csecsemőkori kólikával

Azok a csecsemők, akiknek anyukájuk migrénnel küzd, 2,5-szer nagyobb valószínűséggel kapják el a gyermekkori kólika nevű betegséget, amely erős hasi fájdalommal, görccsel jár.

A kutatók szerint az eredmények azt mutatják, hogy a gyermekkori kólika lehet a későbbi migrén előjele is. „Mivel a migrén egy rendkívüli genetikai rendellenesség, a csecsemőkori kólika egy korai jele annak, hogy a gyermek élete későbbi szakaszában hajlamos lesz a migrénes fejfájásra” - mondta Amy Gelfand, a Kaliforniai egyetem gyermek neurológusa.

A vizsgálat során a kutatók 154 anya és gyermeke esetében hasonlították össze a rizikófaktort. Az eredmények azt mutatták, hogy a csecsemők 29 százalékának, akiknek mamájuk migrénnel küzdött, volt kólikája. Ezzel szemben azoknál, akik édesanyja nem küzdött migrénnel, ez az arány mindössze 11 százalék volt - számol be a kutatásról a webmd.com.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld

Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését

A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly

2026. Január 26. 07:01, hétfő | Belföld

Enyhe, de borult, párás idő várható a jövő héten, többször kell csapadékra készülni

Jellemzően borult, párás, többfelé ködös idő várható a jövő héten és többször kell csapadékra - esőre, ónos szitálásra - is számítani, a szél olykor élénk, erős lesz.

2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson

Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország