Hírek
2012. Március 25. 07:03, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
A kávé még sincs hatással a pszoriázis kialakulására
Habár korábbi tanulmányok összefüggésbe hozták a kávét a pszoriázis kialakulásával, egy új, nagy tanulmány nem talált erre bizonyítékot.
A pszoriázis gyakori bőrbetegség, mely a bőr kipirosodásával és viszketésével jár. A legtöbb betegnek a test bizonyos pontjain vastag, piros bőrréteg alakul ki, fehér, hámló pikkelyekkel - http://consumer.healthday.com/Article.asp?AID=662979
A tanulmány szerzője elmondta: kutatásuk során nem találtak összefüggést a kávéfogyasztás és a pszoriázis kialakulásának esélye között. Hozzátette: eredményüket más tanulmányok is alátámasztják.
Az ok, amiért összefüggésbe hozhatták a kávét és a pszoriázist, az az volt, hogy az, aki kávézik, általában cigarettázik is. A dohány - és az alkohol - viszont egyértelműen a betegség kialakulásának rizikó faktorai.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
