Városlista
2025. szeptember 5, péntek - Viktor, Lőrinc

Hírek

2017. December 26. 05:02, kedd | Belföld
Forrás: mti

A karácsony nagyszerű alkalom, hogy továbbadjuk a hitünkből fakadó derűt

A karácsony nagyszerű alkalom, hogy továbbadjuk a hitünkből fakadó derűt

A karácsony nagyszerű alkalom, hogy továbbadjuk a hitünkből fakadó derűt - mondta Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek az M1 aktuális csatorna hétfő esti műsorában.

A bíboros elmondta: a karácsonyi örömhír arról szól, hogy a mindenható Isten szolidaritást vállal az emberrel, "egy lesz közülünk, hogy minket is a saját boldogságába emeljen". Ezt az örömöt, az ebből táplálkozó optimizmust a keresztény embernek napról napra meg kell élnie, és tovább is kell adnia a többi embernek. Erre nagyszerű alkalom a karácsony.

Erdő Péter szerint a mai ember nagy problémája, hogy nem tudja, azért él-e, hogy az adott pillanatban a lehető legkellemesebben érezze magát, vagy valami többre hivatott.
"
Mi azt valljuk, hogy a teremtő Istennek terve van velünk, és ettől értelmet nyer az ember minden cselekedete, minden lépése. Ez pedig nagyobb öröm, mint a pillanatnyi jó közérzet" - tette hozzá..

A főpásztor úgy fogalmazott: Jézussal eljött a "teljes szeretet", és "nekünk mindig lehetőségünk van, hogy hozzá forduljunk, belőle merítsünk erőt". Ez segíthet, hogy "hibáinkon és bűneinken bánattal túllépve meg tudjunk nyílni" mások és a jövő felé.

Isten ereje határtalan, és mi bízunk abban, hogy mindig, minden helyzetben van valamilyen megoldás, amelyből végső soron Isten szeretete rajzolódik ki - tette hozzá Erdő Péter.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld

Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát

A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!

2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld

A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter

Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.

2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld

Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre

A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.