Városlista
2025. július 1, kedd - Annamária

Hírek

2013. Március 23. 17:38, szombat | Belföld
Forrás: MTI

A Jobbik átfogó fogyasztóvédelmi razziát követel a közműcégeknél

A Jobbik átfogó fogyasztóvédelmi razziát követel a közműcégeknél

A Jobbik átfogó fogyasztóvédelmi razzia beindítását követeli a kormánytól a közműcégek visszaéléseinek felderítésére - közölte Z. Kárpát Dániel, a párt országgyűlési képviselője szombaton, budapesti sajtótájékoztatóján.

A Jobbik szerint egyes közműcégek és az általuk használt "visszaélési formák térnyerése" csorbítja a kormány rezsicsökkentéssel kapcsolatos törekvéseit - mondta az ellenzéki politikus.
Példaként említette, hogy egyes közműcégek a válság, vagy a rezsicsökkentés miatt kieső bevételek egy részét úgy próbálják pótolni, hogy a gyenge fizetési hajlandóságú ügyfeleket elkezdték "fokozottan és indokolatlanul vegzálni".
Ennek részeként - a Jobbik tapasztalatai szerint - egyes cégek akár magánnyomozókat is bevetnek az ügyfelek ellen, vagy egységesen 540 ezer forintban határozzák meg a fizetendő kötbért, vagy kiadják a követeléseiket magáncégeknek, vagy a mérőóra hitelességéről a saját szakértőjük dönt, aki így érdekelt lehet abban, hogy hibásnak találja a mérőórát.
Az ellenzéki párt éppen ezért azt követeli, hogy a kormányzat, az állami szervek és a hatóságok együttesen tárják fel ezeket a visszaélési formákat és készüljön egy átfogó állami stratégia a fogyasztók védelmére.
Z. Kárpát Dániel hangsúlyozta: ezekkel a lépésekkel megakadályozható lenne a kormányzat rezsicsökkentési terveinek "csorbulása". Hozzátette: a Jobbik továbbra is támogatja a rezsicsökkentést, azonban a mértékét kevesli, mert az ellenzéki párt szerint 30 százalékos csökkentést is "elviselne a rendszer".

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet

2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld

Hitelt kell felvennie a Fővárosnak

A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet

A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól