Hírek
2022. Június 21. 13:04, kedd |
				Külföld				
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
				
				A gázfogyasztás csökkentése érdekében növelné a szénerőművek energiatermelését Hollandia
 
				A holland kormány a gázfogyasztás csökkentése érdekében a lehető legnagyobbra tervezi növelni a szénerőművek energiatermelését - jelentette a Dutchnews hírportál hétfőn.
	A hírportál szerint a kormány azt tervezi, hogy az elkövetkező időszakban teljes kapacitással használja a széntüzelésű erőműveket, hogy a következő télen elegendő gáz maradjon az otthonok fűtésére télen. Hollandia korábban 35 százalékban maximalizálta a szénerőművek termelését a szén-dioxid-kibocsátás korlátozása érdekében.
	
	"Bár jelenleg nincs akut gázhiány, ezt a lépést azért kell megtenni, hogy elegendő gáz álljon rendelkezésre a télre. Ha nem lenne különleges a helyzet, akkor ezt soha nem tennénk meg, de ez most fontos intézkedés az ellátásbiztonság érdekében - idézte a Dutchnews Rob Jetten klímavédelmi minisztert, aki a kormány hétfő esti sajtótájékoztatóján számolt be a kabinet energiaellátási terveiről.
	
	Jetten azt is elmondta, hogy a kormány tervei szerint a nagy gázfelhasználók pénzügyi ösztönzést kaphatnak majd arra, hogy kevesebbet fogyasszanak, továbbá szeptembertől az alacsony jövedelemű háztartások pótlólagos pénzügyi segítséget igényelhetnek. A források egy része a szénerőművek tulajdonosainak a termelés leállításakor fizetett kompenzációból származó megtakarításokból származna.
	
	Rob Jetten arra is felszólította a lakosságot, hogy tegyenek meg mindent a gázfogyasztás visszaszorítása érdekében, például zuhanyozzanak rövidebb ideig, szigeteljék jobban lakásaikat. "Minden köbméter gáz számít, még a nyári időszakban is" - mondta.
	A kormány azt is bejelentette, hogy 2023 októberéig 2,3 milliárd köbméter gázt kíván kitermelni a groningeni gázmezőkön, annak ellenére, hogy korábban azt ígérte, hogy 2023-ban hivatalosan lezárja a földgázlelőhelyet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 31. 08:08, péntek | Külföld
Donald Trump: több témában megállapodtak Hszi Csin-pinggel
2025. Október 31. 08:04, péntek | Külföld
J.D. Vance: a nukleáris arzenál működőképességének fenntartása is indokolja a tesztek újraindítását
Az amerikai nukleáris arzenál működőképességének fenntartása is indokolja a tesztek újraindítását - jelentette ki J. D. Vance alelnök csütörtökön megerősítve Donald Trump amerikai elnök szándékát.
2025. Október 29. 07:28, szerda | Külföld
Kenyai légitársaság: nyolc magyar állampolgárságú áldozata is van a kenyai légikatasztrófának
2025. Október 27. 07:47, hétfő | Külföld
Ukrajnai háború - Kreml: kemény lesz a válasz, ha nagy hatótávolságú fegyverekkel támadják Oroszországot
Kemény választ fog adni az orosz hadsereg, ha Oroszország belsejét nagy hatótávolságú fegyverekkel támadják
