Hírek
2012. Szeptember 18. 05:00, kedd |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A diabétesz növeli a mellrák kialakulásának kockázatát

Azoknál a menopauza utáni állapotban lévő nőknél, akik 2-es típusú cukorbetegséggel küzdenek, 27 százalékkal nagyobb a mellrák kialakulásának kockázata, mint társaiknál - írja a BBC.
Egy nemzetközi csapat 40 korábbi, a mellrák és a diabétesz kapcsolatát vizsgáló tanulmányt vett szemügyre. Az elhízás mindkét betegséggel összefüggésbe hozható - mondják a szakértők. Rákkutatók szerint viszont elképzelhető, hogy a két betegség között is direkt összefüggés van.
Jelen tanulmány keretében mintegy 56 ezer mellrákos esetet vettek szemügyre. Megállapították, hogy a 2-es típusú cukorbetegséggel küzdő nőknek 27 százalékkal növekszik az esélyük a mellrák kialakulására. Ennek okát azonban még nem tudják.
'Egyrészt azt gondoljuk, hogy a túlsúly állhat mögötte, mivel az megnöveli a 2-es típusú diabétesz kockázatát' - mondta Peter Boyle professzor. Ok-okozati összefüggést azonban nem lehet kimutatni a cukorbetegség és a mellrák kialakulása között a menopauza után álló nőknél - hívják fel a figyelmet a szakértők. Az azonban világos, hogy a magas BMI érték mindkét betegség kialakulásának kockázatát növeli.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 02. 15:24, szerda | Életmód
„Könnyek a vízben” – Egy koncert, ami életeket változtathat meg
Jótékonysági összefogás Székelyföldért a Puskás Szoborparkban
2025. Július 02. 07:47, szerda | Életmód
AM: megújul páratlan természeti kincsünk, a Kis-Balaton
2025. Július 01. 07:45, kedd | Életmód
MME: a vízimadarak etetése veszélybe sodorja az állatokat
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) hétfőn közzétett lakossági felhívásában arra kér mindenkit, hogy semmivel se etessék a vízimadarakat.