Hírek
2018. Március 09. 05:00, péntek |
Külföld
Forrás: mti
87-re nőtt az influenza miatt a halálos áldozatok száma Romániában

Romániában 87-re nőtt az influenza halálos áldozatainak száma - közölték csütörtökön a román hatóságok.
A román tisztiorvosi szolgálat közlése szerint tovább nőtt a múlt héthez képest a légúti megbetegedéssel orvoshoz forduló betegek száma, és jelentősen meghaladja a tavalyi év azonos időszakában jegyzett megbetegedéseket.
Súlyos légúti megbetegedés miatt több mint 141 ezer ember fordult orvoshoz, ami 67 százalékkal haladja meg a tavalyi megbetegedések számát és 4,5 százalékos növekedést jelent a múlt héthez képest.
Az influenzával diagnosztizált személyek száma elérte az 1529-et, ami csökkenést jelent az előző heti 1727 esethez képest, de jelentős növekedést jelent a tavalyi azonos időszakban jegyzett 78-hoz mérten.
Az influenza 87. halálos áldozata egy 87 éves Kolozs megyei asszony volt, aki más betegségekben is szenvedett és nem volt beoltva.
A román tisztiorvosi szolgálat közlése szerint eddig több mint 988 800 embert oltottak be az influenza ellen Romániában.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 19. 09:01, vasárnap | Külföld
Donald Trump és politikája ellen tüntettek az Egyesült Államok számos nagyvárosában
Donald Trump elnök és politikája elleni tiltakozásul összehangolt tüntetéseket tartottak az Egyesült Államok számos nagyvárosában szombaton.
2025. Október 19. 08:57, vasárnap | Külföld
kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg az USA
Az amerikai hadsereg feltételezett kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg - közölte Donald Trump elnök szombaton.
2025. Október 15. 07:38, szerda | Külföld
Donald Trump: a Hamászt szükség esetén erővel kényszerítjük fegyverletételre
Donald Trump közlése szerint ha a Hamász nem teszi le a fegyvert, akkor erővel fogják erre kényszeríteni. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.