Városlista
2025. június 3, kedd - Klotild

Hírek

2018. Február 21. 14:59, szerda | Belföld
Forrás: mti

60 milliárd forintra nőtt az állateledelek piaca tavaly

60 milliárd forintra nőtt az állateledelek piaca tavaly

Dinamikusan nőtt az állateledelek piaca, 2017. február és 2018. január között kutyaeledelre 7 százalékkal, míg macskaeledelre 10 százalékkal többet költöttek a magyarok - derül ki a Nielsen legfrissebb felméréséből.

Az MTI-nek szerdán küldött közlemény szerint a forgalom ebben az időszakban meghaladta a 60 milliárd forintot, ami mintegy 160 tonna állateleséget jelent.

Kutyaeledelre értékben közel 35 milliárd forintot, 7 százalékkal többet költöttek tavaly a magyarok. Ebben az időszakban 117 tonna kutyaeledel került a négylábúak tálkájába, nagyjából 60-40 százalékban nedves és száraz táp. A Nielsen közölte: az eladások közel négyötöde a 400 négyzetméteresnél nagyobb alapterületű üzletekre koncentrálódik.

A macskaeledelek piaca szintén dinamikusan nőtt: 2017. február és 2018. január között értékben 11 százalékkal nőtt a forgalom az előző év azonos időszakához képest, elérte a közel 26 milliárd forintot. Az eladott macskaeledel meghaladta a 43 tonnát, ami 9 százalékos emelkedés. A nedves cicaeledel az értékbeli forgalom mintegy háromnegyedét teszi ki, ez közel 100 millió alutasakot és konzervet jelent.

Macskaeledelnél is koncentrált az eladás, ugyanakkor a kisebb, 200 négyzetméteres üzletek viszik el az értékben a forgalom ötödét - mondta Hajnal Dóra a Nielsen ügyfélkapcsolati vezetője.

Címkék: állat, állateledel, piac

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld

Parajd - Segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a sóbánya dolgozóinak családjait

Célzott segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a víz alá került parajdi sóbánya dolgozóinak családjait, és a helyszínen egyeztet a helyi vezetőkkel - közölte a segélyszervezet az MTI-vel közleményben vasárnap.

2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld

Nagy Márton: kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása

Kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása Magyarország számára! - írta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Facebook-oldalán vasárnap délelőtt.

2025. Június 01. 08:21, vasárnap | Belföld

Nemzetgazdasági Minisztérium: továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s

A Moody’s ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását, és a többi hitelminősítőhöz hasonlóan továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat -

2025. Június 01. 08:20, vasárnap | Belföld

Vágujhelyi Ferenc: rekordot döntött az eSZJA