Városlista
2026. január 19, hétfő - Sára

Hírek

2022. December 21. 07:34, szerda | Belföld
Forrás: mti

500 kilós amerikai légibombát találtak Csepelen

500 kilós amerikai légibombát találtak Csepelen

Második világháborús eredetű, 500 kilós amerikai légibombát találtak a csepeli Petróleum-öbölben - közölte a MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred a közösségi oldalán kedden.

A robbanótestet csütörtök este a helyszínen hatástalanítják, a rendőrség ezért rövid ideig lezárja Csepel-Ófalu egy részét.

A közlemény szerint kedden egy kotróhajó dolgozói medertisztítás közben bukkantak a nagyméretű robbanóeszközre a csepeli Petróleum-öbölben.

A kiérkező tűzszerész járőrparancsnok megállapította: ahhoz, hogy a robbanótestet el tudják szállítani, a helyszínen hatástalanítani kell.

A biztonságos hatástalanításhoz a rendőrök mintegy 800 méter sugarú körben zárják majd le az érintett területet december 22-én, csütörtökön - tájékoztattak.

A Budapesti Rendőr-Főkapitányság a police.hu oldalon közölte: az ideiglenes korlátozás elsősorban ipari területet érint csütörtök este 21 órától előre láthatóan két-három órára.

A honlapon közzétett térkép szerint a nagyjából a csepeli Színesfém, Teller Ede és Petróleum utcák által határolt területen, valamint a budai oldalon az Árasztó út környékén levő, elsősorban ipari épületeket a hatástalanítás idejére kiüríti a rendőrség - írták.

Fotó:MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld

Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba

Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.

2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld

Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport

A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.