Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2022. Július 15. 08:01, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

32,7 százalékkal nőtt az üzemanyag-fogyasztás az első fél évben

32,7 százalékkal nőtt az üzemanyag-fogyasztás az első fél évben

Az első fél évben 28,7 százalékkal több motorbenzin és 35,1 százalékkal több gázolaj fogyott Magyarországon, mint az előző év azonos időszakában,

az üzemanyag-fogyasztás így átlagosan 32,7 százalékkal nőtt a tavalyi első fél évhez képest - tette közzé honlapján a Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁSZ) csütörtökön.

A teljes fogyasztás az első hat hónapban 2,35 milliárd liter volt; 847 millió liter motorbenzint és 1,5 milliárd liter dízel üzemanyagot tankoltak a járművekbe a MÁSZ-tagvállalatok összesített értékesítési adatai alapján.

Az üzemanyagokon belül a prémium motorbenzinből 99 millió liter fogyott, 33,1 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban. A 95-ös motorbenzinből ugyanakkor 748 millió litert tankoltak az autósok, 46,7 százalékkal többet, mint az előző év hasonló időszakában.

A prémium dízel fogyasztása 114 millió liter volt az első fél évben, ami 21,5 százalékos csökkenés az egy évvel korábbihoz képest. A nem prémium gázolaj eladása 1,39 milliárd liter volt, ez 43,6 százalékos emelkedés az előző év azonos időszakához képest.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld

Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől

A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.

2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld

Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld

Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak

Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága