Hírek
2018. Június 01. 11:38, péntek |
Belföld
Forrás: mti
200 milliós sikkasztás gyanúja miatt került házi őrizetbe egy jemeni férfi
Házi őrizetbe került egy jemeni férfi, aki a gyanú szerint több magyarországi egészségügyi kezelési központ vezetőjeként csaknem 200 millió forintot sikkasztott el
- tájékoztatta a Pécsi Törvényszék szóvivője az MTI-t pénteken. Barkaszi Attila közölte: a kényszerintézkedést különösen nagy értékre, üzletszerűen elkövetett sikkasztás és folytatólagosan elkövetett számvitel rendje megsértésének megalapozott gyanúja miatt rendelte el egy hónapra a Pécsi Járásbíróság csütörtökön.
A nyomozás eddigi adatai szerint a gyanúsított jemeni férfi 2009 és 2012 között összesen 21 magyarországi infrahang egészségügyi kezelési központot üzemeltetett érszűkületes betegek ellátására - ismertette a szóvivő.
Hozzátette: a páciensek kezeléséből származó bevételeknek csak egy részéről állítottak ki számlát, a többit nem vezették fel a könyvelésbe, így azokat eltitkolták. A gyanúsított által elsikkasztott jövedelem csaknem kétszázmillió forint volt.
A jemeni férfit nemzetközi elfogatóparancs alapján, külföldön fogták el, majd átadták a magyar hatóságoknak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 11. 13:00, hétfő | Belföld
Németh Zsolt: nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik
Az új Országgyűlés megalakulását követően nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik, véget ért a posztkommunizmus időszaka - írta Németh Zsolt (Fidesz) országgyűlési képviselő vasárnap a Facebookon.
2026. Május 11. 10:00, hétfő | Belföld
Melléthei-Barna Márton: lemondani nem gyengeség, hanem erő
2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld
Zivatarokkal, erős széllel és lehűléssel indul a hét
2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld
Magyar Péter elítélte a Mi Hazánk kivonulását az Országgyűlés alakuló üléséről
Magyar Péter miniszterelnök szerint a Mi Hazánk képviselőinek kivonulása az Országgyűlés szombati alakuló üléséről vállalhatatlan volt.
