Városlista
2025. augusztus 28, csütörtök - Ágoston

Hírek

2018. Február 02. 10:05, péntek | Belföld
Forrás: mti

17 milliós bírságot kap a Zalában lebukott román cigarettacsempész

17 milliós bírságot kap a Zalában lebukott román cigarettacsempész

Több mint 17 millió forintos bírságra számíthat egy román cigarettacsempész, akit az M70-es autóúton füleltek le a pénzügyőrök - tájékoztatta a NAV Zala Megyei Adó- és Vámigazgatósága pénteken az MTI-t.

A pénzügyőrök egy román férfi által vezetett bolgár rendszámú autót állítottak meg ellenőrzésre az M70-es autóúton, amikor a jármű átvizsgálásakor a padozat alatt egy rejtekhelyre bukkantak. A kocsit ezek után Rédicsen vizsgálták át alaposabban cigaretta- és kábítószer-kereső kutya segítségével.

Az autóban utólagosan kialakított üregekből összesen 84 ezer szál különféle márkájú, adózatlan cigaretta került elő, amelynek eredetét a sofőr nem tudta igazolni.

A pénzügyőrök a cigarettát, valamint a szállításra használt járművet lefoglalták, és költségvetési csalás gyanúja miatt feljelentést tettek a NAV pénzügyi nyomozóinál. A NAV közölte azt is, hogy a várható jövedéki bírság összege meghaladja a 17 millió forintot.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:49, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: egyedülálló új képességgel bővül Magyarország hadereje

Egyedülálló új képességgel bővül Magyarország hadereje - jelentette be a honvédelmi miniszter a Special Operations Craft - Riverine (SOC-R) különleges műveleti folyami naszádok átadásán szerdán Budapesten.

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat

Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre

A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba