Hírek
2022. Október 07. 09:07, péntek |
Helyi
Forrás: Katasztrófavédelem
15 méter mély kútból mentettek ki egy tacskót a tűzoltók

Egy tizenöt méter mély kútba esett Udvaron egy kutya.
Szerencsétlenségére a kút alján csaknem félméteres víz állt, ezért gazdája rögtön egy vödröt eresztett le neki, amelybe a kiskutya azonnal bele is kapaszkodott.
A mohácsi hivatásos tűzoltók siettek, hogy megmentsék az ebet, aki hősiesen várta a segítséget, és kitartóan kapaszkodott a „mentőövbe”. Nem kellett sokáig várnia, egy mentőkötélen már érkezett is a segítség a magasból.
A kicsi tacskó megúszta a kalandot és sérülés nélkül térhetett haza.
Fotók: Baranya MKI
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 18. 09:52, péntek | Kék hírek
Elhunyt Varga Ákos motorversenyző
Közlekedési balesetben elhunyt Varga Ákos, az első magyar motorversenyző, aki teljesítette a Dakar-ralit.
2025. Április 18. 09:52, péntek | Életmód
Ferenc pápa egy római börtön rabjaival találkozott nagycsütörtök délután
Ferenc pápa a Vatikánhoz közeli Regina Coeli börtönbe látogatott el nagycsütörtök délután, ahol rabokkal találkozott, majd nagyon röviden újságíróknak is nyilatkozott.
2025. Április 18. 09:49, péntek | Életmód
MÁV: forgalomba állt az első Henschel dízelmozdony a Balaton északi partján
A MÁV új dízelmozdonya csütörtöktől a Balaton északi partján, Balatonfüred és Tapolca között teljesít szolgálatot - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója csütörtökön a Facebookon.