Városlista
2026. július 18, szombat - Frigyes

Hírek

2011. Október 16. 07:27, vasárnap | Belföld
Forrás: STOP

Ő a legjobb fiatal szakács Magyarországon

Ő a legjobb fiatal szakács Magyarországon

A HOVENTA vendéglátóipari kiállítás keretében, pénteken rendezték meg a 2012-es Bocuse d'Or szakácsverseny magyarországi selejtezőjének döntőjét.

A győzelmet Széll Tamás, a nemrég Michelin-csillaggal kitüntetett Onyx étterem fiatal tehetsége szerezte meg, így ő utazhat a brüsszeli Európa-döntőre, ottani sikere esetén pedig Lyonba, ahol a világ legjobbjai mérik össze tudásukat.

A versenyen nyolc kiváló szakács - több-kevesebb versenyrutinnal a háta mögött - szerepelt. A feladat egy-egy fogás elkészítése volt doveri nyelvhalból, illetve szabad tartású csirkéből. A versenyen a francia Christian Mayer által elnökölt zsűri döntése szerint Széll Tamás győzött, mögötte Szabó László végzett (aki megkapta a legszebb tálalásért járó különdíjat is), a harmadik helyezett pedig Volenter István lett.

Természetesen azoknak sincs szégyenkeznivalójuk, akik lemaradtak a dobogóról, hiszen felkészült versenyzőket láthattunk, akik fantáziadús ételeikkel bizonyították, hogy a magyar gasztronómia fejlődése töretlen. Remélhetőleg ezt márciusban a brüsszeli zsűri is így találja majd, és akkor minden bizonnyal szurkolhatunk Széll Tamásnak Lyonban, a világméretű verseny döntőjében is.

STOP

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld

Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé

A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.

2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld

Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb

Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.

2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld

Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő

Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt

2026. Július 18. 09:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: végre előrelépés történt Rákosrendezőn